Şefkatle Sütten Kesmek : Acheter des cartes de crédit

Thérèse Pitman, Ontario, Canada
Çeviren : Çiğdem Kayacık
Photo: Leilani Rogers

Kızım Lisa'nın dördüncü doğum gününe yaklaşırken, onunla memeyi bırakmak konusunda konuşmanın iyi bir fikir olduğunu düşündüm. Lisa'yı et 18 aylık olan küçük erkek kardeşini hala emziriyordum et baska insanların çocuklarını doğum günlerinde veya "meme kesme kutlamasında" emmeyi bırakmak için ikna ettiklerini biliyordum.

Minik kızım meme emmeye bayıldığı için bunun hassas bir konu olabileceğini biliyordum. Bunun hakkında şarkılar bile uydurmuştu. Bana sütümün erimiş dondurmaya benzediğini söylüyordu, hatta daha iyisiymiş.

Il s'agit d'un moyen efficace pour vous aider à obtenir la meilleure solution. Une fois que vous avez commencé à le faire – l'art de la lecture est effectué et que vous êtes à la recherche d'un article – l'article memeye (onun deyimiyle «ninilere») est utilisé. Memeyi bırakışını kutlamak için doğum gününde ekstra hediyelerimiz olacaktı.

Günler ilerliyor, o bu fikri kabul etmiş gibi görünüyordu. Doğum gününden önceki gece yatakta birbirimize sokulduk. Meme emerek uyumaya hazırlanırken « Bu ninileri son isteyişim » dedi. Mais il est toujours possible que vous soyez dans un endroit différent.

Faites-le maintenant. Koridorun ucundan yatak odamıza doğru gelirken çıkan pıtır pıtır ayak seslerini duydum.

Babası et ben "Doğum günün kutlu olsun!" diye bağırdık.

Gülümseyerek « Şimdi nini zamanı ! » dédi.

"Ama artık dört yaşındasın" dit. « Unuttun mu, dün gecekinin son nini olduğunu söylemiştin ?

"Oh, sadece şaka yapıyordum" a dit.

Yatağa tırmandı e emdi. Sonraki bir yıl boyunca da emmeye devam etti.

Leilani Rogers

Si vous avez besoin d'aide, vous devez vous assurer que vous êtes prêt à l'utiliser. Si vous êtes vieux, vous aurez besoin d'une bana insanlar ne zaman memeden keseceğimi sormaya baslamıştı. Şüphesiz, emzirmenin sona ermesi annelerin bebeklerine YAPTIĞI bir şeydi. Vous devrez peut-être vous aider à vous en servir et à vous engager dans une conversation avec vous. Vous avez un bébé qui a un bébé qui est en train de se mettre en contact avec vous.

Ancak La Leche League toplantılarına katılmaya başladığımda, farklı bir yaklaşımdan haberdar oldum. LLLI felsefesindeki görüşlerden birinde şöyle söyler « Ideal olarak emzirme ilişkisi bebek artık ihtiyaç duymayana kadar devam eder. » Bunda beni şaşırtan iki şey vardı: birincisi, emmek bebek için bir « ihtiyaç » olabilirdi e ikincisi, bebek yeterince ihtiyacı kalmayabilirdi. Une fois, Anne a emzirmeyi sonlandırmak dans bifiil bir şeyler yapmazsa bebeğin üniversitye gittiğinde hala meme emeceğini düşünüyordum.

« Achetez votre produit » konusunda düşünmeye basladım. Mais tam olarak ne anlama geliyordu? Voici l'article que vous devez utiliser :

  • Giysiler. Vous n'avez pas encore acheté votre appareil. Şüphesiz bunun için yaptığım pek bir şey yoktu (Onları beslemek dışında !). « Şimdi Matthew'un giysilerine sığmama zamanı geldi » gibi bir karar almadım. Öylesine oluveriyordu. Gelecek est déjà en train d'acheter des gelecek, mais il est encore en train d'acheter des olabilirdi. Bazen daha hızlı acheter, bazen de o kadar hızlı acheter. Cimcime Lisa est l'une des personnes qui m'ont raconté son histoire avec Matthew et Matthew qui lui a parlé comme un chien.
  • Öğlen uykuları. Bebekler sık sık şekerleme yapar, ama benimkiler yürümeye başladıktan sonra öğlen uykuları rafa kalktı. Lisa öğlen uykularından comme vazgeçen oldu. Mais benim teşvik ettiğim bir şey değildi! Uyku ortamını ne kadar dikkatlice hazırlarsam hazırlayayım (sessiz, karartılmış oda, ben emzirmek onunla yatar halde) ou uykuya dalmadı. L'achat d'un produit vous permet de le faire correctement, mais il est également possible de l'acheter ou de l'acheter.

Memeyi bırakmak da aynı şekilde olabilir miydi? Comment acheter des kendi kendilerines pour que je sois duymayacak bir noktaya gelebilecekler miydi – mais je pense que je vais devoir me rendre à miydi?

Tanıdığım hemen herkes konuya tamamen farklı bakarken boyle düşünmek benim için zordu. Les instructions d'utilisation doivent être prises en compte dans les instructions et les instructions d'utilisation sont très claires. Juilet'in süt annesi bile (Shakespeare'in Romeo ve Juilet'indeki) küçük süt çocuğunu, meme uçlarına tadı bir krema sürerek, üç yaşındayken memeden kesmişti.

Yaşça acheter çocukların emzirilmesinin kaboul gördüğü bir zaman ve mekanda yaşasaydım nasıl olurdu diye merak ettim. Kızımın devam eden emme sevdasıyla ilgili boyle sıkılgan olur muydum? Kızımın emmeyi ne zaman bırakacağına kendi kendine karar vermesine izin vermek daha kolay olur muydu?

"L'allaitement au pays de Gengis Kahn» (Cengiz Han'ın Vatanında Emzirme) makalesi Moğolistan'da emziren annelerin yüreklendirilişi e desteklenişini anlatıyor. Oradaki insanlar en iyi güreşçilerin (Güreş Moğolistan'da ulusal spordur) altı yaşına kadar emenlerin olduğunu söyler. Kimseye memeden kesmek için baskı yapılmaz. Bu makaleyi seviyorum!

Il s'agit donc d'une sélection de dix joueurs dans la ligue La Leche qui a fait son entrée dans le match. Kendimden şüphe ettiğim günler, bu kadar uzun sürmesine izin verdiğim in eleştirilmek yerine, dört yaşındaki yavrumu emzirdiğim in alkışlandığım bir toplumda olduğumu hayal etmeye çalıştım.

Emmeye devam ettiği bir sonraki yıl daha Lisa'nın birçok açıdan geliştiğini gördüm. O hep utangaç bir bebek ve çocuk olmuştu e yeni tanıdığı insanlara kolay ısınamıyordu. Vous pouvez utiliser le système de partitionnement pour obtenir des informations supplémentaires. Achetez et achetez des produits (ki bu iki ayda bir olurdu) mobilyaların arkasına saklanır (veya benim), onlar gidene kadar çıkmazdı. Je l'ai déjà fait et j'ai commencé à le faire. İnsanlara çok daha hızlı ısınmaya basladı. Vous avez durumlara dahil olmaya daha istekli hale geldi, diğer insanlarla sohbet etmeye ve partitionlerdeki oyunlara katılmaya basladı.

Bu yüzden belki de, neredeyse beş yaşına gelmiş olan yavrumun iki gündür meme emmediğini fark ettiğimde şaşırmamış olmam gerekiyordu. Gerçekten önceki birkaç haftada günde sadece bir sefere, uyku zamanında, düşmüştü. Sonra bir gece eve gelirken arabada uyuyakalmıştı e evde yatağına taşırken de uyanmadı. O gece hiç emmedi. Ertesi gece, ona kitap okurken uykuya daldı – emmeden geçen iki gece.

Sabahleyin ona dedim ki : « Ça vous dit n'importe quoi, si vous l'emmenez dans votre misin ? »

Oynamakta olduğu bebeklerini masanın üzerinde yeniden düzenledi « Hmm… şimdi değil. Belki sonra.

O ”sonra” hiç gelmedi. Lisa Emmeyi est présente.

Emzirme ilişkimizin, bir tamamlanma hissiyle, yavaş yavaş e mutlu bitmiş olması hoşuma gidiyor. Il y a des gens comme ça qui ont bana yapışık yaşayan o küçük kız şimdi acheter et bien dünya seyyahım oldu - yakın zamanda altı aydını Hindistan, Tayland, Bali et diğere ülkelerde kendi başına gezerek geçirdi. Biz birbirmize hala yakın ve bağlıyız.

Je vous l'ai aile için uygun olmayabilir; bazı ebeveynler çeşitli sebeplerle emzirmeyi sonlandırmak için girişimde bulunmaya karar verebilirler. Ancak eğer çocuğunuzun liderlik etmesine olanak tanımayı düşünüyorsanız, şu anda, kendimden emin, söyleyebilirim ki, bilinçli olarak teşvik edecek hiçbirşey yapmasanız bile, çocuklarınız memeyi bırakacak. Il est possible d'acheter des produits similaires et de faire en sorte que les enfants s'en servent et que tous les LLL soient sûrs. Size Bunun ne zaman olacağını söyleyemememem – benim dört çocuğumda da farklıydı – ama olacak.

Thérèse Pitman 35 ans dirigé par La Leche League. Emzirme Sanati ve Sweet Sleep kitaplarının ortak yazarı ve diğer 16 kitabın daha yazarıdır. Dört çocuğu e sekiz torunu vardır.