Katı Gıdalara Geçiş: Ne Zaman Uygundur?

Katja Leccisi, MD, RDN, Mont-Tremblant, Québec, Canada

noms : Nihan Zayım, Istanbul, Turquie

Katı Gıdalara Geçiş yazılarımızın ilki.

Je suis beslenmek ; Dengeli et çeşitli bir beslenme programı dahilinde, besinleri doğal hallerine et yakın biçimde yemek demektir.

Bu yazı dizisi bebeğinizin comme tadımdan ilk yıla kadar beslenmesiyle ilgili farklı bakış açılarını inceleyecektir.

Bebeğinize ne zaman ek gıdalar sunmaya başlamanız uygundur?

Si vous êtes prêt à le faire, vous ne serez pas en mesure de le faire. Birden fazla bebekleri varsa, hepsini söyleyemeyebilirler ama acabit bebeklerininkini mutlaka hatırlarlar. Achetez-le en toute sécurité, je vous conseille de ne pas laisser ma maman vous dire ce qu'elle veut. Il y a 22 ans, vous avez d'autres choses à faire, comme si vous étiez en train de vous asseoir dessus. Bilin bakalım neydi? Dondurma! Alışılmamış bir durum; J'ai un ancien professionnel qui s'occupe de moi et je suis en contact avec moi-même. C'est comme ça que ça ressemble à ça.

Alors que vous êtes à la recherche d'un produit, vous devez vous assurer qu'il est de cet acabit. Vous avez l'occasion de vous occuper de votre entreprise, de vous lancer dans une entreprise et de ne pas vous perdre dans l'édition précédente. Katı Gıdalara Geçiş serimizin bu comme yazısında, bana en çok sorulan sorularla ilgili size and güncel bilgileri vereceğim.

S: Bebeğimi yiyeceklerle tanıştırmaya ne zaman başlamalıyım?

C : Ilk yılın ortalarında.

Son ne kadar ek gıdaya geçişin 4. ayda mı 6. ayda mí başlaması konusunda görüş ayrılıkları yaşanan bir dönem olsa da, çoğu bebeğe ek gıdaların 6. ay civarında verilmeye başlanması konusunda mutabık kalınmıştır . Bazı bebekler altı aydan biraz daha önce, bazıları altı aydan sonra hazır olduklarına dair sinyaller göstereceklerdir.

S : Est-ce que vous avez besoin d'un konusunda toplum pour les otoriteleri ne öneriyor ?

C : Açıklamaları "altı ay civarında başlanması" yönünde.

Dünya Sağlık Örgütü mais les bebeklerin ek gıda almaya altıncı ayda başlamalarını öneriyor. Canada Sağlık Bakanlığı Sinon, vous serez en mesure de faire des affaires et des techniques éducatives. Académie américaine de pédiatrie Si vous avez une autre question, vous devez vous assurer que le produit est prêt à l'emploi. Avrupa Gıda Güvenliği Kurumu Dört ila altı arasında başlamayı öneriyor.

Hazır, başla!

S : Bebeğimin yemeye hazır olup olmadığını nasıl bileceğim ?

C : Altıncı ayına yaklaştığında gelişim özelliklerini izleyerek.

Lorsque vous utilisez le contrôle des capacités, vous pouvez utiliser d'autres fonctions de fonctionnement et un seul moyen d'utilisation, vous pouvez ainsi utiliser une ligne de commande; Gelişimsel olarak yemeye başlamaya hazır demektir. Sizin tabağınızdaki yiyeceklere de ilgi gösterebilir. Mais, si votre bébé a d'autres choses à faire, vous devrez peut-être le faire avant de le faire.

S : Bebeğime yiyecek sunduktan önce mi yoksa sonra mı emzirmeliyim ?

C : Hiç önemli değil.

Une fois Anne s'est mise à l'écoute d'un vieux garçon, elle s'est rendue à un moment où elle était en train de se faire connaître. Sütünüzün yerini katı gıdalar almasın.

Kanada Sağlık Bakanlığı, Dünya Sağlık Örgütü'nün şu sözlerini aktarmaktadır:

« Il s'agit d'une chose, dès qu'une année s'est écoulée, elle s'est mise à verilmesinin bir önemi yoktur. Anne, je vais vous donner des conseils et vous rendre visite à Karar Verebilir”

Keyif ici

S : Bébé est-ce qu'Anne s'est rendue à son domicile et a déjà commencé à le faire ?

C : Evet

Si vous le souhaitez, vous devez commencer à utiliser « tamamlayıcı ». Bebeğinizin istediği sıklıkta emzirmeye devam edin. Bien sûr, emdiği miktarda bir azalma hissetmeyebilirsiniz. Zamanla, yediği yiyecek miktarı arttıkça, içtiği anne sütü miktarı da giderek azalacak. Kanada Sağlık Bakanlığı emzirmeye devam edilerek, günlük verilen ek gıdanın kademeli olarak artırılmasını öneriyor.

Sütünüz yemektir'
Anne du 6 au 23 a commencé à consommer de l'énergie et du bien-être. Pour un bébé de 6 à 12 ans, l'énergie est épuisée et les enfants de 12 à 24 ans ont un bébé d'une année. Anne s'est lancée dans une critique de l'énergie et du bien-être, et a encore besoin d'huile d'olive.

Erken baslangıç

S: Bebeğim üç aylık ve ben ona yiyecek verme konusunda baskı hissediyorum. Est-ce que vous avez besoin de moi?

C : Idéal olarak hayır.

Dört aydan önce ek gıdaya geçmenin bebeğe bir faydası olmadığı konusunda general bir fikir birliği vardır. Il y a un bébé avec un système de bébé et un système unique, et il est déjà temps pour elle d'avoir le formulaire maman pour qu'elle soit en bas de sa vie. Avrupa Gıda Güvenliği Kurumu « élimizdeki kanıtlar bebekleri ek gıdayla erken tanıştırmanın enfeksiyona bağlı hastalık Riskini artırabileceğini gösteriyor » diyor. Diğer bir deyişle, küçük bir bebeğe ek gıda vermek sağlığı üzerinde olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Sessiz geceler

S: Dört aylık bebeğime kaşık maması vermeye başlarsam, daha fazla uyur mu?

C: Muhtemelen hayır.

Bebeğinize kaşık maması ya da başka ek gıdalar vermenizin daha fazla uyumasına yardımcı olacağını gösteren bilimsel bir kanıt yok. Uyku düzeni birçok faktöre bağlıdır.

Yemeğe katılma

S : Bebeğim altı aylık ama yemeye pek ilgi göstermiyor. Ne vous inquiétez pas ?

C: Yiyecek teklif etmeye başlayın.

Lorsque vous commencez à fumer de la bile, si vous avez des problèmes avec la bile, cela signifie que vous pouvez commencer à le faire. Ailecek yediğiniz yemeklerde size katılmasına izin verin. Kendi kendine yiyebileceği parmak büyüklüğündeki yiyeceklerin yanı sıra kaşıkla da bazı yiyecekler vermeyi deneyebilirsiniz.

Sorulaire et cevapları, Katja Leccisi'nin yakında çıkacak olan kitabından uyarlanmıştır.

KAYNAK

Çocuklarınızı Nasıl Beslemelisiniz: Dört Adımda Sağlıklı Beslenenler Yetiştirmek kitabının yazarı Katja Leccisi, L'Amérique du Sud et le Canada ont décidé de se lancer dans l'aventure et de se lancer dans l'aventure. Kariyerini, j'ai un aileler et une clinique spécialisée, toplumsal et atölye çalışmaları yaparak geçirmiştir. 10 ans de boyunca La Leche League Liderliği ve Uluslararası Kurul Sertifikalı Emzirme Danışmanlığı (IBCLC) apmıştır. Mont-Tremblant, Québec, Canada. Sur Facebook, je l'utilise.